kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Proces adaptacji do przedszkola może mieć wiele obliczy. Zazwyczaj mija niepostrzeżenie i maluch szybciutko zaczyna czuć się w przedszkolu jak w domu. Warto jednak postarać się wesprzeć nowego przedszkolaka, by jak najbardziej ułatwić mu to zadanie.Świetnym sposobem na to mogą być bajki- w końcu niemal każdy maluch uwielbia wspólne czytanie ciekawych historii. Wybór dziecięcej literatury związanej z procesem adaptacji, pierwszymi dniami w przedszkolu jest olbrzymi. Mamy dla Was kilka książek, które szczególnie polecamy.

Pierwszą z nich jest książka dla najmłodszych kandydatów do bycia przedszkolakiem. „W Przedszkolu” z serii Kolorowy Świat. Akademia Mądrego dziecka. To opowieść, która będzie idealna nawet dla 2.5 latków. Pełna kolorowych wesołych ilustracji książka skrywa w sobie opis typowego dnia w przedszkolu. Dodatkowo maluszek znajdzie w niej ruchome elementy, otwierane okienka – czyli to , co każdy maluch lubi najbardziej.

 

Drugą pozycją, która porusza temat pierwszych dnia w przedszkolnych murach jest historia Tosi i Julka – sympatycznego rodzeństwa, które podobnie jak Wasze dziecko, zaczyna swą przygodę z przedszkolem. Książeczka w mądry i ciepły sposób pokazuje, że nawet rodzeństwo może różnie przechodzić adaptację.

 

Kolejną naszą propozycją do poczytania przed 1 września jest popularny na całym świecie bestseller – picturebook o przygodach Kolorowego Potwora, który tym razem również wybiera się po raz pierwszy do przedszkola. Kolorowy Potwór- jak to Kolorowy Potwór- wypełniony jest wieloma emocjami- od strachu, lęku, zdenerwowania po wielką ekscytację nadchodzącą przygodą. Czy w przedszkolu czyha na maluchy kosmita? A może można tam spotkać dzikie zwierzęta? Czy będzie tam wesoło i bezpiecznie, jak zapewniają Potwora jego bliscy? To wspaniała historia, która pokaże dzieciom, że z jednej strony przedszkole to wspaniała przygoda, zaś z drugiej zupełnie normalną rzeczą jest to, że na początku mogą się czuć niepewnie- w końcu skoro nawet Potwory mogą się trochę bać nowości, to i im wolno poprzytulać się do Cioć, gdy poczują się smutne.

 

Na koniec mamy nieco bardziej zabawną historię o przedszkolu z przymrużeniem oka. „Tatu i Patu w przedszkolu” to szalona historia dwóch braci, którzy zamiast do SPA Szczęściarzy trafili do przedszkola WYSPA Szczęściarzy. Choć na początku pomyłka wydaje im się czymś fatalnym, z biegiem dnia coraz bardziej zaczyna im się w przedszkolu podobać. Okazuje się, że wcale nie chcą już trafić do SPA, bo w przedszkolu bawią się doskonale.

 

 

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy