kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Dlaczego czytanie dziecku jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu? Pytanie krótkie, ale odpowiedzi na nie jest bardzo dużo. Możemy zacząć od tego, że czytanie wspomaga rozwój języka i wzbogaca słownictwo. Dziecko, któremu dużo się czyta łatwiej podejmuje próby samodzielnego mówienia. Czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię dziecka. Ćwiczy również koncentrację i pamięć. Wzbogaca ogólną wiedzę. Czytając dzieciom zaspokajamy ich potrzeby emocjonalne i wzmacniamy więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Jest to również, a może przede wszystkim, wspaniałym sposobem na wspólną zabawę.

Należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze książeczek. Muszą one być adekwatne do wieku dziecka. Ważne, aby były napisane w prosty sposób. Delikatne grafiki urozmaicą każdy tekst i będą dodatkowo wspomagały wyobraźnię i mowę.

W każdej księgarni znajdziemy dzisiaj bardzo duży wybór książeczek dla dzieci w każdym wieku. Sprawdzając niejedną propozycję książek dla dzieci do 3 roku życia możemy polecić te, które najbardziej przypadły nam do gustu. Każda z serii wspomaga rozwój innej sfery rozwoju dziecka. Przedstawiamy książeczki, które wspomagają rozwój mowy, pomagają zrozumieć emocje czy uczą postaw społecznych i życia w społeczeństwie.

Pierwszą propozycją jest każdemu znana seria książeczek o Kici Koci Anity Głowińskiej.
Książeczki o Kici Koci są wyjątkowe, ponieważ poruszają dużo trudnych, czasem niezrozumiałych tematów dla dzieci. Pomagają im zrozumieć świat i uczą funkcjonowania w społeczeństwie. Dodatkowa grafika zachwyca wszystkie dzieci. Książeczki pisane są w prostym języku, a wybrane treści są dodatkowo wyróżnione graficznie i podpisane.
Duża część serii odnosi się do codzienności. Główna bohaterka zmierza się między innymi z pójściem do przedszkola czy lekarza, musi sprzątać pokój, gotuje, gra w piłkę, idzie na spacer czy na zakupy. Pokazane są również liczne przygody i zabawy przyjaciół Kici Koci.
Serii „Kicia Kocia” towarzyszą również książeczki o Kici Koci i jej braciszku Nunusiu (Kicia Kocia i Nunuś), w których poruszane są tematy między innymi odstawienia smoczka czy nauki siadania na nocniku.

Kolejną propozycją książek dla dzieci do 3 roku życia to „Pucio”, którego autorką jest Marta Galewska-Kustra.
„Pucio” jest serią książek, które wspomagają rozwój mowy dziecka. Znajdziemy w nich dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych, z którymi dzieci mają styczność od pierwszych dni życia. Dziecko razem z Puciem ćwiczy wypowiadanie wyrazów i wzbogaca swoje słownictwo. Cała seria podzielona jest na książki odpowiednie do określonego etapu rozwojowego. Dla Najmłodszych dzieci skierowana jest część „Pucio uczy się mówić”. Całą książka składa się z krótkich historyjek, którym towarzyszą piękne grafiki. Widzimy Pucia podczas gotowania, zabawy czy kąpieli. Całą grafikę uzupełniają wyrazy dźwiękonaśladowcze, które kojarzy każdy maluch np. „hau-hau”, „puk-puk”, „bul-bul”. Kolejne części to „Pucio mówi pierwsze słowa” oraz „Pucio i ćwiczenia z mowienia”. W tych częściach dzieci poznają już nieco trudniejsze wyrazy i próbują je samodzielnie łączyć tworząc zdania.

Trzecia propozycja to seria „Uczucia Gucia” autorstwa Aurélie Chien Chow Chine. Gucio jest jednorożcem, który w każdej książeczce zmaga się z innym uczuciem i uczy w jaki sposób sobie z nim poradzić. W zależności od emocji, która towarzyszy naszemu bohaterowi, zmienia się kolor jego grzywy. Cała seria poświęcona jest emocjom, które towarzyszą dziecku każdego dnia. W każdej książeczce zawarta jest krótka opowieść i ćwiczenia oddechowe, dzięki którym możemy pokazać i nazwać dziecku emocję oraz wskazać w jaki sposób sobie z nią poradzić.

 

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy