kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Drogi Mikołaju!
Może zechcesz w tym roku dołożyć do paczki z prezentami książkę? To na pewno ucieszy każdego przedszkolaka!

Najmłodsi czytelnicy zachwycą się „Zimą w Dolinie Tumilu” (wyd. Tumilu)
Jest to nie jedna, a dwie książki: wyszukiwanka i czytanka. Znajdziemy tu kolorowy świat mieszkańców Doliny Tumilu. Na każdej stronie bardzo dużo się dzieje! Trwają przygotowania do świąt: jest pieczenie pierników, robienie ozdób świątecznych, przygotowywanie prezentów i wiele zwykłych, codziennych czynności. Ilustracje są szczegółowe, ale nie przepakowane tymi szczegółami. Łatwo można się w nich odnaleźć i nie ma chaosu. W środku czekają też na małych czytelników wiersze i opowieści o przygodach bohaterów, 200 zadań na spostrzegawczość i dwa przepisy! Historie są ciekawe, pełne różnych emocji, a zadania rozwijają spostrzegawczość i zapewniają świetną zabawę na zimowe wieczory.

A może „Mika i wyjec” (wyd. Druga Noga), czyli komiks dla najmłodszych czytelników? Taki komiks, w którym nie potrzebujemy wielu słów, żeby zrozumieć fabułę. Są tu głównie wyrazy dźwiękonaśladowcze i duże i wyraźne ilustracje. Dużo się tu dzieje, jest wartka akcja, a cała historia jest bardzo zabawna i ma fajne zakończenie. Dodatkowo pomaga oswoić różne lęki, co jest niewątpliwym plusem.

Trochę starszych ucieszy pięknie wydana książka pełna opowieści o przyrodzie: „Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata” (wyd. Znak)
Wszystkie zawarte w niej historie to piękne i mądre lekcje uważności, ale także przyrody. Te opowieści zadziwią nas i zachwycą, ale przede wszystkim pozwolą dostrzec, że kiedy ludzie wciąż gdzieś pędzą, nie zważając na to, co dzieje się wokół, w świecie przyrody dzieje się naprawdę dużo. Zachęcą do zwolnienia w pełnym pędu czasach, zatrzymania się i obserwowania świata. Dzieci dowiedzą się dużo o życiu zwierząt, o roślinach, o grzybach czy o zjawiskach pogodowych (na przykład czemu każdy płatek śniegu przybiera inny kształt albo jak powstają chmury). Po lekturze maluchy z pewnością nabiorą ochoty na spacer!

Zajrzyj, Mikołaju, do księgarni! Tam czekają wspaniałe i wartościowe prezenty.

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy