kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Już niebawem pożegnamy stary rok i przywitamy nowy- 2022. Sylwestrowa zabawa nie może odbyć się bez specjalnej dekoracji, która rozświetli i rozweseli każde przyjęcie. Najpiękniejsze ozdoby powstają dzięki kreatywności pomysłowości przedszkolaków.
Przedstawiamy kilka propozycji:

1.Sylwestrowy zegar
Zakończenie starego roku kojarzy nam się z upływem czasu. Żegnamy stare- witamy nowe. W Sylwestrowej dekoracji nie może zabraknąć sylwestrowego zegara, który jest symbolem czasu.
Potrzebne nam będą materiały :
– papierowy talerzyk/ koło wycięte z papieru
– dziurkacz,
– flamastry- najlepiej złoty
– „anielskie włosy”- ozdoba choinkowa lub bibuła
Wykonanie:
Na talerzu piszemy cyfry oraz rysujemy wskazówki tworząc tarczę zegara. Najlepiej nastawmy nasz zegar na kilka minut przez 00:00. Dziurkaczem robimy dziurki, w które wplatamy „anielskie włosy” lub bibułę. Prawda, że efekt zegarowej dekoracji robi wrażenie?

 

2. Sylwestrowa girlanda
Girlanda zawsze sprawdza się świetnie na różnego rodzaju przyjęciach. Na sylwestrową zabawę najlepiej sprawdzą się złote girlandy, pełne blasku zrobione z …..koca ratunkowego.
Potrzebne nam będą:
– koc ratunkowy (folia nrc),
– nożyczki,
– sznurek,
Wykonanie :
Folię dzielimy na kilka kawałków. Następnie przecinamy w paski (nie docinając do końca). Część niepociętą skręcamy i przewiązujemy sznurkiem. Przywiązujemy kolejne frędzelki łącząc je w sylwestrową girlandę.

 

3. Fajerwerki
Najważniejszym punktem sylwestrowego przyjęcia są huczne fajerwerki. Przedszkolaki nie zawsze doczekują tego momentu i zmorzone snem odpoczywają już w swoich łóżkach. Przygotujmy wiec fajerwerkowe dekoracje, aby naszym zuchom nic nie umknęło😊
Będą nam potrzebne:
– rolki po papierze toaletowym,
– bibuła,
– klej,
– nożyczki,
– papier kolorowy,
– patyczki do szaszłyków.
Wykonanie:
Bibułę różnych kolorów tniemy w grube paski, które następnie nacinamy robiąc frędzelki. Paski przyklejamy przeplatając kolorami do rolek. Z kolorowego papieru tworzymy daszek dla naszych fajerwerk oraz doklejamy wykałaczkę. Fajerwerki możemy rozmieścić w różnych miejscach w domu i schować w nich zadania specjalne dla dzieci. Zabawa do białego rana gwarantowana, a radość z wykonania kolejnych zadań wesoło wprowadzi przedszkolaki w Nowy Rok.

Powodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy