kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Każdy rodzic, który planuje oddać swoje dziecko do żłobka, zastanawia nad wadami i zaletami tej decyzji. Niewątpliwie uczęszczanie do żłobka ma wiele zalet. Rodzic decydując się oddać dziecko do żłobka, może wrócić do pracy, ale jest to tylko jeden z wielu pozytywnych aspektów żłobka.

Zalety żłobka:

– Dziecko uczęszczające do żłobka ma zapewnioną fachową opiekę przeszkolonego personelu (opiekunki dziecięce, psycholog, pedagog).

– Sale w żłobku są odpowiednio przystosowane do dzieci, nie ma w nich niebezpiecznych przedmiotów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę.

– Zabawki w żłobku są odpowiednio dobrane do wieku dziecka, co jest bardzo ważne w jego rozwoju.

– Posiłki w żłobku są odpowiednio zbilansowane i dostosowane kalorycznie do wieku i potrzeb dziecka.

– Harmonogram dnia w żłobku jest stały. Wyznaczone są konkretne godziny na posiłki, zabawę, spacery i drzemkę. Dzięki temu rodzic może w weekendy nakarmić i położyć malucha o stałej porze.

– W żłobku organizowane są zajęcia, które pozwalają wzbudzić w dziecku kreatywność. Zajęcia te dotyczą zarówno ćwiczeń ruchowych, jak i plastycznych, manualnych czy motorycznych.

– Dziecko w żłobku uczy się samodzielności i pozytywnych nawyków takich jak: mycie zębów, sprzątanie zabawek, korzystanie ze sztućców, korzystanie z nocnika.

– Dziecko w żłobku ma kontakt z rówieśnikami, co pozytywnie wpływa na jego rozwój. Dzięki temu uczy się pracować w grupie, dzielić się zabawkami, rozmawiać ze sobą i czekać na swoją kolej.

– Dziecko w żłobku zdobywa nowe umiejętności staje się otwarte, chętne do współdziałania.

– Dziecko, które uczęszczało do żłobka lepiej przejdzie okres adaptacji do przedszkola.

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy