kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Przed nami najcieplejsze miesiące w roku, które sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Aktywność poza domem wcale nie musi ograniczać się do zabawy na osiedlowym placu zabaw. Dobrze zagospodarowany czas na dworze ma zbawienny wpływ na rozwój dziecka, jest sposobem na rozładowanie nagromadzonej energii, a spędzony razem z rodzicami jest wręcz nieoceniony.
Podpowiadamy, jak aktywnie spędzić rodzinny weekend:

 1. Puszczanie baniek – świetna zabawa dla starszych i młodszych; wymaga ciągłego ruchu, biegania, podskakiwania; rozwija koordynację wzrokowo-ruchową.
 2. Zabawy z piłką – turlanie, kopanie, rzucanie oburącz, kozłowanie, zabawa „w kolory” itp.
 3. Rzucanie kamykami do celu – należy pamiętać o wyborze bezpiecznego miejsca, najlepiej otwartej przestrzeni z daleka od innych; niewielkim kamieniem/ piłką staramy się trafić w obrany cel (np. pień drzewa).
 4. Berek – zabawa bieżna znana każdemu.
 5. Zabaw w chowanego- można bawić się w nią bez końca.
 6. Spacerowanie po lesie/parku/ alejkami osiedla.
 7. Podchody –wspaniała gra, w której dziecko zamienia się w prawdziwego tropiciela i odkrywcę, bądź też próbuje swoich sił w kodowaniu trasy do „skarbu”.
 8. Skakanie na skakance/gra w gumę – tutaj zdecydowanie dominują podskoki.
 9. Założenie własnego ogródka – ta aktywność wymaga instrukcji dorosłego, jednak efekty będą dla dziecka widoczne gołym okiem; praca w ogrodzie jest źródłem satysfakcji, daje poczucie sprawstwa i odpowiedzialności (za posadzone rośliny).
 10. Rysowanie kredą po chodniku/patykiem po ziemi czy piasku – tu ogranicza nas tylko wyobraźnia.
 11. Przeskakiwane przez kałuże – załóżcie kalosze!
 12. Puszczanie latawca.
 13. Oglądanie owadów i kwiatów przez lupę – wystarczy wybrać się na łąkę i wziąć ze sobą lupę by zamienić się w małego przyrodnika.
 14. Wykonanie zielnika – połączenie przyjemności z nauką; nie trzeba jechać poza miasto by znaleźć ciekawe okazy roślin i nieco więcej się o nich dowiedzieć.
 15. „Ciepło-zimno” – terenem poszukiwań może być ogród/park,/plac zabaw, a obiektem poszukiwań np. smakołyk 😉
 16. Zbieranie darów natury – dzieci uwielbiają poszukiwać i kolekcjonować, to, co dała matka natura, a więc szyszki, kasztany, żołędzie, jarzębinę, kamyczki, czterolistne koniczyny, muszelki itd.
 17. „Kółko i krzyżyk” – tę grę można stworzyć z patyków, kamieni, kasztanów itp.; rolę krzyżyków odegrać mogą patyczki, rolę kółka natomiast kamyczki/kasztany.
 18. Fotografowanie fauny i flory – podczas spaceru dziecko wraz z opiekunem fotografuje ciekawe elementy krajobrazu; zwieńczeniem tej pracy może być wybór najpiękniejszego zdjęcia i wywołanie go w formie obrazu/plakatu na ścianę.

Wszystkie powyższe propozycje zabaw mogą być zrealizowane nawet przez 2 osoby. Jednak im więcej uczestników, tym weselej, dlatego w miarę możliwości warto angażować całą rodzinę 🙂

 

 

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy