kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Czas w przedszkolu… Piosenki, ciekawe zajęcia, zabawy z dziećmi, wycieczki, spotkani, imprezy – słowem mnóstwo atrakcji. Jak zorganizować dziecku czas, kiedy pojawia się choroba i maluch musi zostać w domu? Wówczas szybko pojawia się nuda, bo ile można bawić się lalkami, samochodami czy klockami? Albo jak długo można oglądać bajki? Każdy, nawet najwytrwalszy maluch, prędzej czy później zacznie się nudzić. I co wtedy? Śpieszymy z kilkoma, niezbyt skomplikowanymi pomysłami na wykorzystanie ciekawie czasu z dziećmi w domu!

1. Teatrzyki
Zabawa w teatr, może przybierać różne formy oraz angażować nie tylko dziecko, ale również rodzica. To idealny pomysł na wspólne spędzanie czasu z dodatkową dawką dobrej rozrywki. Do zorganizowania spektaklu w domowych warunkach teoretycznie nie trzeba wiele. Wystarczy przygotowany koc, który będzie pełnił rolę kurtyny. Pacynki? Możecie stworzyć je ze starych rękawiczek, lub po prostu wykorzystać misie i lalki. Jeśli dodacie do tego zgaszone światło i nocną lampkę- powstanie wspaniały teatr cieni!

2. Poszukiwacze skarbów
Mieszkanie, wszystko jedno jak wielkie, może przy odrobinie wysiłku przemienić się w magiczną krainę, pełną tajemniczych skarbów. Wystarczy przygotować mapę z zadaniami do wykonania. Mogą to być zadania całkiem prozaiczne, jak zrobienie kilku pajacyków; do tych bardziej wymagających, jak np. narysowanie pirackiego statku. Ogranicza nas tylko wyobraźnia! Nie zapomnijmy także o ukryciu skarbów! Mogą to być łakocie, zabawki albo dowolny inny przedmiot, który sprawi smykom radość. Dzięki temu finał zabawy powinien być niezapomniany.

3. Zabawy z tekturami i pudełkami
Macie w domu kilka zbędnych pudełek? Idealnie! Przydadzą się podczas wykonania np. kosmicznej rakiety, domku albo pojazdu. Wystarczy jeszcze odrobina zaangażowania rodzica, trochę taśmy i kolorowego papieru. Dodatkowo, z płaskiej tektury można stworzyć wspaniałe miasto do poruszania się autami, rysując drogi, różne budynki i inna wszelaką architekturę. Płaska tektura, nada się do narysowania labiryntu, przez który będzie maluch musiał przeprowadzić swojego ulubionego misia.

4. Ciastolina własnej roboty
To się nigdy nie znudzi! Zapewni dużo większą frajdę, niż wszystkie najlepsze play-doh. W sieci możemy znaleźć dużo różnych przepisów, my proponujemy dwa, najłatwiejsze i najbardziej ciekawe. Pierwsza to pachnąca piankolina, czyli mąka ziemniaczana i odżywka do włosów- dodać w mniej więcej równych proporcjach. Druga, ciecz nienewtonowska, czyli mąka ziemniaczana i woda. Wodę dodawać do mąki, tak aby ciecz stała się dość gęsta. Zabawa, która z pewnością pozwoli rodzicom wypić ciepłą kawę 🙂

5. Niesamowite prace plastyczne
I nie chodzi tutaj o zwykłe malowanie farbami czy kredkami! Mamy dla Was przepis na rosnące farby. Wystarczy jedna porcja soli, jedna porcja mąki i jedna porcja wody, następnie należy wymieszać, dodać ulubiony kolor farby plakatowej i tworzyć dzieła! Aby urozmaicić prace plastyczne, możemy wykorzystać także gąbki do mycia naczyń- wycinać z nich stempelki i odbijać je za pomocą farby na kartce.

Wszystkie te pomysły możemy wykorzystać w dowolnym momencie przebywania naszych dzieci w domu, nie tylko w trakcie chorowania. Wiemy, że „nudzi mi się”, pojawia się często. Dodatkowo, przedstawione powyżej zabawy i aktywności sprawią, że dziecko rozwinie swoją wyobraźnie i kreatywność, oraz prawdopodobnie za jakiś czas, samo będzie potrafiło wymyślać dla siebie ciekawe zabawy bez użycia zabawek z codzienności!

Udanej zabawy!

 

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy