kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy bajki dla dzieci są dobrą formą spędzania czasu, czy też nie. Przemawia za nimi wiele negatywnych argumentów: niedostosowanie treści do wieku, przemoc, czy też przebodźcowanie dziecka, które następuje po obejrzeniu filmu. Z drugiej strony, bajki są formą odpoczynku zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Jak zatem uniknąć wszystkich negatywnych konsekwencji a zarazem pozwolić dziecku na oglądanie? Odpowiedzią na to pytanie są odpowiednie, wartościowe bajki, które będą dla dziecka nie tylko formą relaksu, ale także nauki. Poniżej zamieszczamy listę bajek, na które warto zwrócić uwagę:

1.„Bing”: pewnie wielu rodzicom ta bajka jest już znana. Opowiada historię króliczka oraz jego przyjaciół, ucząc jednocześnie wyrażania emocji.

2.„Było sobie życie”: animowana bajka tłumacząca w prosty sposób jak działa ludzkie ciało.

3.„Charlie i Lola”: bajka opowiadająca o przygodach dwójki rodzeństwa. W prosty sposób przedstawia sposoby radzenia sobie z lękami, z którymi dzieci mierzą się każdego dnia.

4.„Marta mówi”: bajka o mówiącym psie – Marcie, która przeżywa wiele przygód razem ze swoją właścicielką i jej przyjaciółmi. Historia we wspaniały sposób pokazuje nie tylko relacje międzyludzkie, ale również uczy wielu nowych słów, poprzez wyjaśnianie ich w zabawny sposób.

1.„Strażak Sam”: kultowa bajka, która ma wielu fanów zarówno starszych, jak i młodszych. Uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa, pierwszej pomocy oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

To tylko kilka z wielu bajek, które mogą być dla rodziców inspiracją na dobre spędzanie czasu dziecka przed telewizorem. Warto pamiętać, że każdy rodzic ma inne zdanie na temat wartościowych bajek, dlatego przed włączeniem ich dzieciom, warto samemu obejrzeć bajkę i poszukać informacji na ich temat! 🙂

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy