kontakt

81 524 70 88

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Rynek zabawek dla dzieci rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jest przepełniony, coraz to nowszymi gadżetami, zabawkami, propozycjami dla naszych pociech. Jednak ilość i jakość nie zawsze idą w parze. Bardzo niewiele zabawek obecnie jest wykonanych z naturalnych materiałów. Większość z nich jest wykonana z plastiku i odpowiada tylko aktualnym i często chwilowym modom, które po krótkim użytkowaniu lądują w koszu.

Dlaczego, więc drewniane zabawki?

ROZWÓJ
Drewniane zabawki mają ogromny wpływ na rozwój dzieci. Wyróżnia je większa prostota, która wspomaga wyobraźnię, pomysłowość oraz zręczność dziecka. Zabawa drewnianymi przedmiotami, wspiera rozwój motoryki, rozwija logiczne myślenie oraz wyzwala pokłady kreatywności i zwiększa koncentrację.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ I PROSTOTA
Zabawki drewniane umożliwiają dziecku wiele różnych zabawa rozwijając wyobraźnię i kreatywność. Prosta forma tych zabawek nie ogranicza zabawy maluchów. I w tym tkwi ich niezwykłość.

NIEZNISZCZALNOŚĆ
Drewniane zabawki służą nam wiele lat gdyż są praktycznie niezniszczalne. Nie pękają, nie łamią się niezależnie od tego jak często i w jaki sposób są wykorzystywane przez małe rączki. Co więcej, drewno nie zmienia swoich właściwości pod wpływem temperatury. Nadają się dla dzieci w każdym wieku.
Drewniane zabawki zwykle kosztują więcej niż zabawki plastikowe, ale jest to inwestycja na przyszłość. A gdy dziecko dorośnie, z pewnością ucieszy następne pokolenie.

ŁATWOŚĆ CZYSZCZENIA I BEZPIECZEŃSTWO
Drewniane zabawki dość łatwo dają się wyczyścić i nie posiadają wielu zakamarków, w których mógłby ukryć się brud, a dobrze wiemy – taki klocek zawsze trafia do buzi małego badacza, który w taki sposób poznaje otaczający świat. Drewniane zabawki nie posiadają również ostrych krawędzi, nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzieci bawiące się plastikowymi zabawkami często odrywają jakiś element, który następnie mogą połknąć, w przypadku zabawek drewnianych nie jest to już takie proste.

TROSKA O ŚRODOWISKO
Drewniane zabawki są ekologiczne. W czasach, gdy mówi się o zagrożeniach związanych z mikroplastikami i innymi toksycznymi związkami, warto sięgnąć po naturalne materiały. Jest to ważne nie tylko dla ochrony środowiska, ale także dla zdrowia naszych dzieci. Drewniane zabawki są łatwe do utylizacji, ponieważ drewno jest biodegradowalne. Nawet jeśli po kilku latach będziemy musieli wymienić nasze drewniane zabawki na nowe, robimy to w zgodzie ze sobą i środowiskiem.

Jeżeli chcemy, aby nasze dzieci chętniej korzystały z zabawek, łączyły zabawę z nauką i rozwojem, zabawki drewniane będą bardzo dobrą inwestycją 🙂

Przedszkole Król Maciuś I

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś I

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy