kontakt

785 885 302

Żłobek

Kącik rodzica

Rekrutacja

kontakt

785 885 302

Żłobek

Kącik rodzica

Rekrutacja

Zasady rekrutacji

Opłaty

Adaptacja

Zapisy

Zajęcia adaptacyjne

dołącz do naszej społeczności

Każde dziecko, które rozpoczyna swoją przygodę w żłobku, po raz pierwszy rozstaje się z ukochaną mamą na dłuższy okres czasu niż do tej pory. Ta nowa sytuacja zazwyczaj wzbudza w maluchu lęk, ale również reakcje korzystne dla jego rozwoju – zdziwienie i zaciekawienie.

Ten nowy etap życia jest oczywiście niełatwy także dla samych rodziców. Trzeba jednak pamiętać, że ukochany skarb przebywając w dobrze zorganizowanym żłobku, w społeczności rówieśniczej ma szansę szybko zdobywać wiedzę i uczyć się samodzielności.

Pierwsze trzy-cztery tygodnie pobytu w żłobku to okres najbardziej kluczowy dla dziecka. Maluch, przystosowując się do nowej sytuacji, właśnie wtedy zaczyna akceptować zachodzące w życiu zmiany i uczy się relacji z innymi ludźmi.

Warto zatem zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zagadnieniami, od których zależy prawidłowy przebieg adaptacji. Jeżeli poświęcimy naszemu maluszkowi czas, zainteresowanie i zrozumienie, dziecko zdecydowanie szybciej przyzwyczai się do nowej rzeczywistości 🙂

Złote rady dla rodziców

zajęć adaptacyjnych

Przyprowadzaj dziecko codziennie – dziecko w ten sposób szybciej przyzwyczai się do zmiany, uniknie dodatkowego lęku.

Zachowaj uśmiech przy rozstaniach i nie przedłużaj ich. Dziecko potrzebuje Twojego uśmiechu, zdecydowania i opanowania. Twój niepokój i zdenerwowanie wyczuje natychmiast. Nie wracaj, jeśli czegoś zapomniałeś/aś.

Zaakceptuj, że w nowych sytuacjach dziecko może płakać, czuć się niepewnie. Pozwól mu i sobie przeżyć to doświadczenie, nie zaprzeczając uczuciom, które przeżywacie. Łzy dziecka mówią – „trudno mi się rozstać, nie wiem, co się wydarzy, nie byłem/am w takiej sytuacji, nie znam dobrze tych Pań i tych dzieci.” Zabierając dziecko ze żłobka ,gdy płacze, nie dajesz mu ani poczucia stabilności, ani przewidywalności.

Liczba miejsc ograniczona! Konieczna rezerwacja telefoniczna!

Czas pożegnania skróć do minimum

NIGDY NIE ZNIKAJ BEZ UPRZEDZENIA, nie wychodź po odwróceniu uwagi dziecka, bez pożegnania. To trudne jeśli dziecko nie chce się rozstać i pojawiają się łzy. Bądź przy nim emocjonalnie, pozwól Wam przeżyć to trudne rozstanie. To buduje w dziecku zaufanie do Ciebie, bezpieczeństwo i przewidywalność.

Umów się z dzieckiem, kiedy po nie przyjdziesz – po obiedzie , po podwieczorku i przekaż tę informację opiekunce. Dotrzymuj słowa. Buduje to jego zaufanie i uczy cierpliwości.

Popołudnie tylko dla dziecka. Zarezerwuj sobie wolne popołudnia, które będą należały tylko do dziecka. Podwójna dawka przytulania i wspólne zabawy pozwolą maluchowi pozbyć się napięcia i naładować akumulatory na kolejny dzień poza domem.

Powtarzaj codzienne czynności znane dziecku ze żłobka. Pozwoli mu to zauważyć podobieństwo z domem i sprawi, że nowe miejsce nie będzie dla niego już takie obce.

Obserwuj dziecko i dziel się z nami wszystkim, co cię niepokoi, z czym wydaje Ci się, że masz problem.

Poznaj szczegóły

zajęć adaptacyjnych

Priorytetem jest dla nas dobre samopoczucie dziecka w żłobku, dlatego zapraszamy rodziców i dzieci na zajęcia adaptacyjne. Podczas zajęć, w obecności rodziców, najmłodsi pod fachową opieką poznają żłobek, opiekunki, uczestniczą we wspólnych zabawach.

Zajęcia adaptacyjne odbywają się w czerwcu
dwa razy w tygodniu w godz. 15:00–17:00
Rezerwacje i dodatkowe informacje
785 885 302, 81 524 70 88
krolmacius2@sfera.lublin.pl
Koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach
45,00 PLN – płatne przelewem przed zajęciami
Liczba miejsc ograniczona! Konieczna rezerwacja telefoniczna! Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają dzieci, których obecność została zgłoszona przez rodziców!

Zapraszamy Państwa do dokładnego poznania naszego przedszkola – to ułatwi Państwu wspieranie dziecka w procesie adaptacji.

Żłobek Król Maciuś II

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Żłobek Król Maciuś II

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Wyprawka maluszka

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Adaptacaja

Zapisy