kontakt

785 885 302

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

kontakt

785 885 302

Przedszkole

Kącik rodzica

Rekrutacja

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy

Zajęcia adaptacyjne

dołącz do naszej społeczności

„Czasami my, dorośli, robimy wiele zamieszania wokół zmiany w życiu dziecka. Na każdym kroku dodajemy „ochy” i „achy”, opowiadamy wszystkim wokół o tym, że nasz syn, nasza córeczka idzie do żłobka, przedszkola, szkoły, że wchodzi w nowy etap życia. Równocześnie popełniamy duży błąd, zapewniając nasze dziecko, że tam NA PEWNO będzie świetnie. Że pozna wielu „fajnych” kolegów. Że panie będą zawsze miłe i życzliwe. Że nasz mały człowiek na pewno będzie zachwycony… Może bardziej niż nasze dziecko, to my sami potrzebujemy tych słów – by stłumić w nas lęk o to, czy sobie poradzi… Jest wielka różnica pomiędzy mądrym wspieraniem a nieprawdziwą reklamą…”

„Nie przydeptuj małych skrzydeł” Katarzyna Wnęk-Joniec

Priorytetem jest dla nas dobre samopoczucie dziecka w przedszkolu, dlatego zapraszamy rodziców i dzieci na zajęcia adaptacyjne. Podczas zajęć, w obecności rodziców, najmłodsi pod fachową opieką poznają przedszkole, nauczycieli, uczestniczą we wspólnych zabawach z rówieśnikami, uczą się pierwszych piosenek i wierszyków, biorą udział w zajęciach plastycznych, słuchają bajek. Zajęcia te ułatwiają maluszkom rozstanie się z rodzicami, przybliżają przedszkolny świat, budują poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zabawom i zajęciom w miłej atmosferze dziecko tworzy sobie pozytywny obraz przedszkola, co pozwoli mu w przyszłości łagodnie i radośnie wkroczyć w przedszkolny świat.

Spotkania odbywają się z rodzicami lub opiekunami. Takie zajęcia dają możliwość obserwacji własnego dziecka oraz poznania nowych form zabawy, stymulujących jego rozwój. W pierwszej fazie zajęć rodzic uczestniczy w zabawach aktywnie. To rodzic jest nauczycielem, a nauczycielka koordynuje zajęcia. W drugiej fazie rodzic stopniowo wycofuje się, a inicjatywę przejmuje nauczycielka. Tak skonstruowane zajęcia pozwalają na stopniowe ograniczanie pobytu rodziców w sali.

Poznaj szczegóły

zajęć adaptacyjnych

zajęcia adaptacyjne odbywają się w czerwcu dwa razy w tygodniu w godz. 15:00–17:00.

rezerwacje i dodatkowe informacje: tel. 785 885 302, 81 524 70 88, mail: krolmacius2@sfera.lublin.pl

płatności: 45,00 PLN – koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach, płatne przelewem przed zajęciami.

Liczba miejsc ograniczona! Konieczna rezerwacja telefoniczna!

Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają dzieci, których obecność została zgłoszona przez rodziców!

Zapraszamy Państwa do dokładnego poznania naszego przedszkola – to ułatwi Państwu wspieranie dziecka w procesie adaptacji.

Przedszkole Król Maciuś II

Dlaczego My

Edukacja

Kadra

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Kącik rodzica Król Maciuś II

Dokumenty

Jadłospis

Kalendarz wydarzeń

Ciocie radzą

Zobacz również

Ogłoszenia

Z życia przedszkola

Zasady rekrutacji

Opłaty

Zajęcia adaptacyjne

Zapisy